osiedle

Kodeks Dobrych Obyczajów

Na podstawie rozmów z Wami prowadzonych na osiedlu, na zebraniach i w prywatnych  kontaktach na przestrzeni 6 lat zamieszkiwania razem, w oparciu o Wasze opinie i sugestie, spisaliśmy katalog zachowań, który powinien nam ułatwić nasze sąsiedztwo. Nie każdy z nas wie, czego oczekuje większość a także nie każdy ma chęć lub odwagę poprosić o respektowanie jego praw i określonych zachowań.

Mamy nadzieję, że wprowadzany przez nas Kodeks Dobrych Obyczajów z pewnością przyczyni się do polepszenia naszych wzajemnych stosunków oraz uczyni nasze życie na osiedlu bardziej komfortowym.

KODEKS DOBRYCH OBYCZAJÓW

Mieszkamy obok siebie, wspólnie wpływamy i kreujemy warunki życia w swoim otoczeniu. Dlatego:

  1. Na drogach osiedlowych stosujemy przepisy Kodeksu Drogowego, a na skrzyżowaniach zasadę pierwszeństwa prawej strony.
  2. Ruch kołowy podporządkowaliśmy ruchowi pieszemu. Kierując pojazdem nie przekraczamy prędkości 20 km/h i ustępujemy drogi pieszemu.
  3. Parkujemy na podjazdach, w garażach, wiatach lub na miejscach parkingowych. Swoich gości prosimy o zostawienie pojazdu na miejscach parkingowych.
  4. Nie pozostawiamy na dłużej pojazdów z włączonym silnikiem i głośno grającym radiem.
  5. Na uliczkach osiedlowych nie składujemy materiałów, ziemi, piasku i rzeczy, które ograniczają korzystanie z drogi lub ją zanieczyszczają. Nasze śmieci wyrzucamy do naszych pojemników.
  6. Na co dzień nie poruszamy się pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a w razie takiej potrzeby zgłaszamy to do Zarządcy.
  7. Utrzymujemy w elementarnej czystości sąsiedztwo swoich posesji, a w szczególności okolice śmietników.
  8. Wyprowadzamy swoje zwierzęta na smyczy, sprzątamy po nich i dbamy, by nie stanowiły zagrożenia dla innych osób i zwierząt.
  9. Nie prowadzimy ciężkich prac i nie zachowujemy się głośno na swoich posesjach w niedziele, dni świąteczne i między godz. 19 a 8 rano.
  10. Nie kosimy trawy w niedziele, dni świąteczne i między godz. 19 a 8 rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>