Stowarzyszenie Organizacją Pożytku Publicznego

Miło nam poinformować, że z końcem września 2012 r. Stowarzyszenie Osiedle Nad Strumykiem II stało się Organizacją Pożytku Publicznego.

Status ten pozwoli nam bardziej efektywnie starać się o rozwiązywanie spraw dotyczących otoczenia naszego Osiedla (więcej o tym piszemy przy okazji naszych starań o budowę chodników, dróg i uprzątnięcie terenu). Ponadto wiążą się z tym następujące przywileje:

  • możliwość otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, które wybierają organizację, której chcą przekazać te środki za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT; w roku 2011 liczba osób, które przekazały w ten sposób swój 1% podatku dochodowego przekroczyła 10 milionów; w sumie przekazali oni 400,2 mln złotych.
  • otrzymywanie zleceń realizacji zadań publicznych od organów administracji publicznej
  • zwolnienie od podatków: dochodowego od osób prawnych, od nieruchomości, od czynności cywilnoprawnych; oraz zwolnienie od opłat skarbowych i sądowych
  • prawo do nieodpłatnego informowania o ich działalności przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>